PLAVI so med premorom zavihali rokave in trdo trenirali. Prva tekma v letu 2019 je bila proti aktualnim državnim prvakom. Posavski mladci so se dostojno borili, na koncu čestitali nasprotniku za zmago, za katero pa so se moral pošteno potruditi. Z malo več zbranosti in sreče bi lahko prišli tudi do točke.

Kar jim ni uspelo v domači dvorani, so to uresničili teden kasneje na gostovanju pri Bronxu. Sevničani so vodili z 0:2 (strelca Žičkar in Nečemer), vendar so jih borbeni gostje ulovili na začetku drugega polčasa. Jan Nečemer je imel svoj dan in dosegel svoj prvi hat-trick v letošnji sezoni. Tekma naj bi se prelomila v 36. minuti ko je z 10 metrov zadel Račič.

Fantje dobivajo na samozavesti. Rastejo iz tekme v tekmo kot posamezniki ter kot ekipa. Sledijo tri zaporedne tekme doma. Najprej Litija, nato Ivančna Gorica kot tretji pa še Siliko iz Vrhnike. Sanirajo se poškodbe, sevniška klop se daljša. Trener Sevnice Mitja Jontez pravi, da bo Sevnica pred končnico v top formi.